Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%

Internet Kielce

Ostatnia aktualizacja ofert: 31.03.2023

Jaki internet w Kielcach wybrać?

Internet w Kielcach to – szczególnie pod względem opcji stacjonarnych – zaskakująco sporo wariantów cenowych i pod względem parametrów technicznych. Choć Kielce to lokalizacja, gdzie nie ma aż tak wielu dostawców jak w centrum Polski, osoby planujące założenie internetu stacjonarnego lub wybór dostawcy internetu mobilnego mają w czym wybierać.

Oferty internetu w Kielcach to sporo ponad 150 stałych ofert sieci stacjonarnej oraz równie wiele opcji internetu mobilnego. Ze względu na jego coraz lepsze parametry, sprawdzi się on doskonale również jako sieć domowa. Jeśli nie wiesz, jaki internet wybrać w Kielcach – lub w całym woj. Świętokrzyskim – niezbędne jest Ci kompleksowe porównanie ofert. Zapewnia je PanWybierak.pl – serwis rekomendowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.
zwiń szczegóły zobacz szczegóły

Oferty miesiąca

Strefa okazji

Wszystkie oferty

Oferty internetu w Kielcach obejmują bardzo szybki internet stacjonarny oraz zyskujący na popularności internet mobilny LTE i 5G. Usługi telekomunikacyjne w Kielcach zamówić można w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kielce należą do miast średniej wielkości. Formalnie, według danych Głównego Urzędu Statystycznego mają mniej niż 0,2 mln mieszkańców. Niemniej jednak, to atrakcyjny rynek dla wszystkich dostawców internetu.

W Kielcach jak i w całym województwie można bez problemu wybierać wśród ofert internetu stacjonarnego jak i przenośnego. Dzięki temu osoby zastanawiające się, jaki internet w Kielcach wybrać do domu, mieszkania czy biura mają zaskakująco sporo wariantów. Nie trzeba się spieszyć z podjęciem ostatecznej decyzji. Analizując oferty internetu w Kielcach i regionie świętokrzyskim warto porównać je w kontekście szczegółów.

Internet w Kielcach – aktualne zestawienie ofert zebrane przez porównywarkę PanWybierak znajduje się powyżej – to grupa interesujących wariantów, które różnią się m.in. szybkością łącza, rozmiarami pakietów czy oczywiście cenami usług. Sam internet stacjonarny, jaki oferują dostawcy w Kielcach to w skali całego kraju sporo opcji.

Z pewnością znaczenie odgrywa tu ciekawa oferta lokalnych kablówek. Na ceny internetu w Kielcach wpływ ma rywalizacja największych marek z niewielkimi dostawcami o silnie ugruntowanej marce regionalnej.

Można też wybrać alternatywę dla łączy stacjonarnych. Kielce są miastem, w którym bezproblemowo zastąpi go internet mobilny o dużym pakiecie GB do wykorzystania.

W rezultacie, internet mobilny w Kielcach nie powinien być postrzegany jako tylko LTE lub 5G w smartfonie. Bardzo dobra jakość łączy internetowych sprzyja temu, by był używany jest już jako LTE lub 5G do domu czy biura – zamiast internetu stacjonarnego.

W ten sposób wybrać można internet LTE jako domowe łącze internetowe w Kielcach i ich okolicach – sprzyja temu bardzo dobry zasięg sieci mobilnej w całym mieście oraz okolicznych gminach. Końskie, Skarżysko-Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski, Jędrzejów, Busko-Zdrój – to tylko część z miejsc, w których warto sprawdzić zasięg LTE.

Niskie ceny internetu – Kielce zapewniają pod tym względem bardzo korzystne warunki – idą tu w parze z dużą rozpiętością ofert od operatorów. Warto zwrócić uwagę także na bardzo ciekawe promocje i rabaty stosowane nie tylko w skali ogólnopolskiej, ale też przez małych dostawców z terenu Kielc i okolic. Osoby, które analizują oferty internetu jakie mają Kielce powinny pamiętać m.in., że bardzo ważną kwestią jest wspomniany zasięg. Biorąc pod uwagę fakt, że obecny internet musi być przede wszystkim szybki, wyniki operatorów telekomunikacyjnych w Kielcach z pewnością spełnią oczekiwania. W przypadku sieci mobilnej w okolicach – mogą nieco odbiegać od średniej krajowej.

Analizując, jaki internet w Kielcach wybrać, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, jak spore są możliwości klientów zainteresowanych tego typu usługami. Nie musza oni sięgać tylko po propozycje przedstawione przez liderów rynku. Oprócz propozycji dużych firm telekomunikacyjnych jakie mają Kielce, internet zapewniają też mniejsi operatorzy.

Jeśli analizować stacjonarny internet, Kielce zwracają uwagę rozbudowaną siecią mniejszych dostawców o lokalnym charakterze. Orange, T-Mobile, Plus, Play, Cyfrowy Polsat – to oczywiście tylko część z firm, które zapewniają usługi internetu w największym mieście województwa świętokrzyskiego. By mieć pełną informację, trzeba sprawdzić co oferują też wirtualni operatorzy internetu mobilnego w Kielcach oraz okolicach, a także kablówki związane z całym województwem.

Oferty internetu w Kielcach wydzielić można na dwa sektory. To oferty stacjonarne oraz sieć mobilna – internet LTE i 5G. Na południowym wschodzie Polski infrastruktura internetu mobilnego nie jest tak dobrze rozwinięta jak np. W centrum. Można więc zakładać, że internet mobilny w Kielcach będzie szybki, stabilny i zarazem tani. Jednak już dalej od miasta, jego parametry mogą być słabsze. W samym mieście internet mobilny można postrzegać jako dobrą alternatywę dla sieci stacjonarnej.

Dodatkowo, internet w Kielcach to sporo promocji wynikających z rywalizacji firm telekomunikacyjnych. Ich efektem są obniżki cen internetu – wobec bardzo dużej grupy docelowych odbiorców, relatywnie łatwiej jest o atrakcyjne promocje internetu stacjonarnego i mobilnego. Dzięki temu, mieszkając lub przebywając w Kielcach i ich okolicach można internet szybko i sprawnie dobrać do indywidualnych potrzeb odbiorcy.

Jakie są oferty internetu w Kielcach?

Internet w Kielcach cechuje się tym, czego potrzebują odbiorcy – niską ceną, stabilnym działaniem oraz ponadprzeciętną szybkością. Można go mieć zarówno wybierając sieć stacjonarną jak i mobilną. Sprzyja temu wielkość miasta. W Kielcach mieszka – nie licząc okolicznych miast i miejscowości – ok. 200 tys. osób. To relatywnie spora grupa klientów, która stanowi atrakcyjny cel dla operatorów. Przekłada się to na atrakcyjność ofert.

Jakie usługi internetu w Kielcach są najpopularniejsze? Zdecydowanie najwięcej osób wybiera internet stacjonarny – Kielce to miasto, gdzie sieć do domu można zakupić w bardzo korzystnej cenie. Gdyby przeanalizować poszczególne dzielnice i osiedla w Kielcach, niezależnie od lokalizacji można liczyć na minimum 3-4 interesujące propozycje od operatorów.

Oferty internetu Kielce mają nie tylko od największych firm w kraju, ale też wielu lokalnych dostawców, którzy zyskali dużą popularność świadcząc usługi internetowe w regionie nawet od dwóch-trzech dekad. Internet stacjonarny zapewniają oczywiście np. Orange czy Cyfrowy Polsat, ale też mniejsi dostawcy – w tym kablówki od lat zapewniające w obecnym woj. świętokrzyskim szybką sieć internetową. W praktyce, analizując jaki internet stacjonarny wybrać, warto się nie spieszyć – różnorodność wariantów jest zbyt duża, by podjąć decyzję spontanicznie.

Internet w Kielcach to następujące warianty:

 • internet światłowodowy
 • internet stacjonarny – domowy
 • internet domowy LTE
 • internet bez zobowiązań
 • internet 5G
 • internet mobilny – z limitem i bez limitu danych
 • internet satelitarny
 • internet radiowy

Oferty internetu w Kielcach rozdzielić można również pod kątem ofert opracowanych dla konkretnych grup odbiorców. Są nimi:

 • internet do domu
 • internet dla firm
 • internet dla studentów.

Ile kosztuje internet stacjonarny w Kielcach?

Przeciętna cena, jaką trzeba zapłacić na internet stacjonarny w Kielcach to obecnie ok. 53 zł. Podobne ceny dotyczą okolicznych miejscowości. Ostateczna kwota zależy od parametrów łącza. Najtańszy internet w Kielcach oferuje aktualnie Play. Za internet stacjonarny 150 Mb/s zapłacić trzeba tylko 30 zł. To doskonała cena względem pozostałych. W ten sposób fioletowy operator zdecydowanie przebija cenowo konkurencję. Patrząc na większość konkurencyjnych ofert internetu jakie są w Kielcach, warto zwrócić uwagę na fakt, że dominują propozycje o ok. 20—30 zł droższe niż ta od Play.

Tu należy zwrócić uwagę na fakt, że Kielce i cały region świętokrzyski to obszar, na którym toczy się bardzo zacięta rywalizacja operatorów. Bezpośrednio przekłada się to na ceny internetu i poziom zadowolenia odbiorców usług z różnorodności propozycji. Niewątpliwie, korzystnie jest spojrzeć na internet stacjonarny dla domu lub mieszkania w Kielcach nie tylko pod kątem ceny, ale również np. ciekawych pakietów na internet z telewizją.