Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%

Internet Rzeszów

Ostatnia aktualizacja ofert: 20.06.2024

Jaki internet w Rzeszowie wybrać?

Internet w Rzeszowie tylko pozornie może okazać się wyzwaniem. Choć Podkarpacie pod względem infrastruktury sieciowej nie jest tak rozwinięte jak np. zachód Polski, Rzeszów i okolice mogą liczyć na bogate zestawienie ofert internetu stacjonarnego i mobilnego.

Rzeszów to lokalizacja, gdzie dominują duże marki działające w skali ogólnopolskiej. Nie brak jednak również mniejszych dostawców, których oferta internetu stacjonarnego i mobilnego jest równie interesująca. W efekcie, osoby planujące założenie internetu stacjonarnego lub wybór dostawcy internetu mobilnego mają w czym wybierać.

Oferty internetu w Rzeszowie to ponad 200 stałych ofert sieci stacjonarnej oraz równie wiele opcji internetu mobilnego. Ze względu na jego coraz lepsze parametry, sprawdzi się on doskonale również jako sieć domowa. Jeśli nie wiesz, jaki internet wybrać w Rzeszowie – lub w całym woj. podkarpackim – przydatne będzie kompleksowe porównanie ofert. Zapewnia je PanWybierak.pl – serwis rekomendowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.
zwiń szczegóły zobacz szczegóły

Oferty miesiąca

Strefa okazji

Wszystkie oferty

Oferty internetu w Rzeszowie składają się z kilku grup propozycji. Pierwsza to bardzo szybki internet stacjonarny. Drugą jest zyskujący na popularności internet mobilny LTE i 5G. Usługi telekomunikacyjne w Rzeszowie zamówić można w bardzo atrakcyjnych cenach. Pod tym względem stolica Podkarpacia wyróżnia się na tle Polski.

Rzeszów to jedno z miast o średniej wielkości. Formalnie, według danych Głównego Urzędu Statystycznego ma ok. 183 tys. mieszkańców. To już potencjalna grupa docelowa, w przypadku której rywalizacja operatorów przekłada się na bardzo ciekawe, dobre oferty internetu stacjonarnego oraz mobilnego.

W Rzeszowie – podobnie jak i w całym województwie podkarpackim - można bez problemu wybierać wśród ofert internetu stacjonarnego jak i przenośnego. Dzięki temu osoby zastanawiające się, jaki internet w Rzeszowie wybrać do domu, mieszkania czy biura mają zaskakująco sporo wariantów. Nie trzeba się spieszyć z podjęciem ostatecznej decyzji. Analizując oferty internetu w Rzeszowie i na Podkarpaciu warto porównać je w kontekście szczegółów.

Internet w Rzeszowie – aktualne zestawienie ofert zebrane przez porównywarkę PanWybierak znajduje się powyżej – to grupa interesujących wariantów, które różnią się m.in. szybkością łącza, rozmiarami pakietów czy oczywiście cenami usług. Sam internet stacjonarny, jaki oferują dostawcy w Rzeszowie to w skali całego kraju sporo opcji.

Warto pamiętać o tym, że podobne oferty internetu jakie ma Rzeszów dostępne są w innych miastach regionu. To m.in.:


Niewątpliwie duże znaczenie odgrywa tu ciekawa oferta lokalnych kablówek. Na ceny internetu w Rzeszowie oraz innych miastach Podkarpacia wpływ ma rywalizacja największych marek z niewielkimi dostawcami o silnie ugruntowanej marce regionalnej.

Można też wybrać alternatywę dla łączy stacjonarnych. Rzeszów to miasto, w którym można rozważyć opcję zastąpienia internetu stacjonarnego mobilnym – pod warunkiem, że będzie to wystarczająco duży pakiet GB.

W rezultacie, internet mobilny w Rzeszowie nie powinien być postrzegany jako tylko LTE lub 5G w smartfonie. Coraz lepsza jakość łączy internetowych sprzyja temu, by był używany jest już jako LTE lub 5G do domu czy biura – zamiast internetu stacjonarnego.

Dzięki temu wybrać można internet LTE jako domowe łącze internetowe w Rzeszowie i okolicach – sprzyja temu bardzo dobry zasięg sieci mobilnej w całym mieście oraz okolicznych gminach.

Niskie ceny internetu – Rzeszów należy pod tym względem do wyróżniających się miast na mapie Polski – okazują się szczególnie korzystne w pakietach. Warto zwrócić uwagę także na bardzo ciekawe promocje i rabaty stosowane nie tylko w skali ogólnopolskiej, ale też przez małych dostawców z terenu Rzeszowa i okolic. Osoby, które analizują oferty internetu jakie ma Rzeszów powinny pamiętać m.in., że bardzo ważną kwestią jest wspomniany zasięg. Biorąc pod uwagę fakt, że obecny internet musi być przede wszystkim szybki, wyniki operatorów telekomunikacyjnych w Rzeszowie z pewnością spełnią oczekiwania. W przypadku sieci mobilnej w okolicach – mogą nieco odbiegać od średniej krajowej. Warto sprawdzić w tym przypadku zasięg sieci.

Analizując, jaki internet w Rzeszowie wybrać, warto zwrócić szczególną uwagę na to, jak spore są możliwości klientów zainteresowanych tego typu usługami. Nie musza oni sięgać tylko po propozycje przedstawione przez liderów rynku. Oprócz propozycji dużych firm telekomunikacyjnych, które swoim zasięgiem obejmują Rzeszów internet zapewniają też mniejsi operatorzy.

Jeśli analizować stacjonarny internet, Rzeszów zwraca z pewnością uwagę rozbudowaną siecią mniejszych dostawców o lokalnym charakterze. Orange, T-Mobile, Plus, Play, Cyfrowy Polsat – to oczywiście tylko część z firm, które zapewniają usługi internetu w stolicy Podkarpacia. Do tego, by mieć pełną informację, trzeba sprawdzić co oferują też wirtualni operatorzy internetu mobilnego w Rzeszowie oraz okolicach, a także kablówki związane z całym województwem.

Oferty internetu w Rzeszowie podzielić można na dwie główne grupy. Podstawowa to oferty stacjonarne. Drugą jest sieć mobilna – internet LTE i 5G. Na południowym wschodzie Polski infrastruktura internetu mobilnego nie jest tak dobrze rozwinięta jak np. W centrum. Można więc zakładać, że internet mobilny w Rzeszowie będzie szybki, stabilny i zarazem tani. Jednak już nieco dalej od miasta, parametry łączy mogą być słabsze. Jednak w samym mieście internet mobilny można postrzegać jako dobrą alternatywę dla sieci stacjonarnej.

Dodatkowo, internet w Rzeszowie to bogate zestawienie promocji, które są efektem zaciętej rywalizacji firm telekomunikacyjnych. Prowadzi to do obniżki cen internetu – wobec bardzo dużej grupy docelowych odbiorców, relatywnie łatwiej jest o atrakcyjne promocje internetu stacjonarnego i mobilnego. Dzięki temu, mieszkając lub przebywając w Rzeszowie czy innych miastach Podkarpacia można internet szybko i sprawnie dobrać do indywidualnych potrzeb odbiorcy.

Jakie są oferty internetu w Rzeszowie?

Internet w Rzeszowie jest tani, stabilny i zapewniany w zróżnicowanych pakietach szybkości łącza. Można go mieć zarówno wybierając sieć stacjonarną jak i mobilną. Sprzyja temu wielkość miasta. W Rzeszowie mieszka – nie licząc okolicznych miast i miejscowości – ok. 190 tys. osób. To relatywnie spora grupa klientów, która stanowi atrakcyjny cel dla operatorów. Przekłada się to na atrakcyjność ofert.

Jakie usługi internetu w Rzeszowie są najpopularniejsze? Zdecydowanie najwięcej osób wybiera internet stacjonarny – Rzeszów jest miastem, w którym sieć do domu można zakupić w bardzo korzystnej cenie.

Jeśli, bardziej szczegółowo, przeanalizować poszczególne dzielnice i osiedla w Rzeszowie, niezależnie od lokalizacji można liczyć na minimum 3-4 interesujące propozycje od operatorów.

Oferty internetu Rzeszów zapewnia nie tylko od największych firm w kraju, ale też wielu lokalnych dostawców, którzy zyskali dużą popularność świadcząc usługi internetowe w regionie nawet od dwóch-trzech dekad. Internet stacjonarny zapewniają oczywiście np. Orange czy Cyfrowy Polsat, ale też mniejsi dostawcy – w tym kablówki od lat zapewniające internet na Podkarpaciu. W praktyce, analizując jaki internet stacjonarny wybrać, warto się nie spieszyć – różnorodność wariantów jest zbyt duża, by podjąć decyzję spontanicznie.

Internet w Rzeszowie to następujące warianty:

 • internet światłowodowy
 • internet stacjonarny – domowy
 • internet domowy LTE
 • internet bez zobowiązań
 • internet 5G
 • internet mobilny – z limitem i bez limitu danych
 • internet satelitarny
 • internet radiowy

Oferty internetu w Rzeszowie wydzielić można także pod kątem ofert opracowanych dla konkretnych grup odbiorców. Są nimi:

 • internet do domu
 • internet dla firm
 • internet dla studentów.

Ile kosztuje internet stacjonarny w Rzeszowie?

Przeciętna cena, jaką trzeba zapłacić na internet stacjonarny w Rzeszowie to obecnie ok. 51 zł. Podobne ceny są w okolicznych miastach Podkarpacia. Ostateczna kwota zależy od parametrów łącza.

Najtańszy internet w Rzeszowie oferuje aktualnie Play. Za internet stacjonarny 150 Mb/s zapłacić trzeba tylko 30 zł. To świetna cena porównując ją z pozostałymi ofertami. W ten sposób fioletowy operator zdecydowanie przebija cenowo konkurencję.

Patrząc na większość konkurencyjnych ofert internetu jakie są w Rzeszowie, warto zwrócić uwagę na fakt, że dominują propozycje o ok. 20—30 zł droższe niż ta od Play.

Rzeszów i cały region Podkarpacia to obszar, na którym toczy się bardzo zacięta rywalizacja operatorów. Bezpośrednio przekłada się to na ceny internetu i poziom zadowolenia odbiorców usług z różnorodności propozycji. Niewątpliwie, korzystnie jest spojrzeć na internet stacjonarny dla domu lub mieszkania w Rzeszowie nie tylko pod kątem wyłącznie samej ceny, ale również np. ciekawych pakietów na internet z telewizją.

Docenić należy również szereg promocji rabatów, jakie oferują dostawcy. W praktyce, to ile za ile ma internet stacjonarny Rzeszów, zależy przede wszystkim od regionalnej polityki prowadzonej przez operatorów. Zakładając wszystkie promocje, miesięczny koszt okazuje się niższy od podstawowego. Stąd tak istotna jest kalkulacja nie tylko samej ceny, ale wszystkich dodatkowych benefitów, jakie zapewniają dostawcy internetu w Rzeszowie.

Bez wątpliwości planując założenie lub zmianę dostawcy internetu stacjonarnego w Rzeszowie liczyć na szereg dużych oraz mniejszych firm. Oprócz wspomnianego Play, dobre łącza zapewniają również takie marki jak Plus, Netia, T-Mobile czy Cyfrowy Polsat. Wszystkie oferty internetu stacjonarnego w Rzeszowie warto porównać pod kątem:

 • prędkości transferów pobierania i wysyłania
 • sprzętu zapewnianego przez operatora (np. routera)
 • ceny aktywacji usługi
 • czasu, na jaki trzeba zawrzeć umowę.

Przegląd tych danych zapewnia porównywarka ofert internetu stacjonarnego w Rzeszowie – PanWybierak.pl.

Ile kosztuje internet mobilny w Rzeszowie?

Ceny internetu mobilnego w Rzeszowie są przede wszystkim uzależnione od parametrów technicznych usługi. Przeciętna cena internetu mobilnego w Rzeszowie to obecnie 50 zł. W największym mieście na Podkarpaciu można znaleźć zarówno tani internet mobilny o małych pakietach danych jak i zdecydowanie droższe warianty, które zapewniają zdecydowanie większe pakiety.

Jaki internet mobilny wybrać jeśli miałby być wykorzystywany głównie w Rzeszowie oraz jego okolicach – na całym obszarze woj. podkarpackiego? Sam Rzeszów, mając stopniowo coraz lepszy internet mobilny oferuje coraz nowsze rozwiązania. Infrastruktura podlega konsekwentnej rozbudowie. Zasięg sieci mobilnych – zarówno internetu LTE jak i 5G – nie powinien budzić żadnych zastrzeżeń w promieniu kilkudziesięciu km od głównego miasta regionu. Bardzo dobre parametry szybkości i stabilności połączenia można mieć w każdej dzielnicy Rzeszowa dzielnice . To m.in.:

 • Przybyszówka
 • Miłocin
 • Baranówka
 • Staromieście
 • Załęże
 • Śródmieście
 • Pobitno
 • Wilkowyja
 • Nowe Miasto
 • Staroniwa
 • Zwięczyca
 • Drabinianka
 • Zalesie
 • Słocina
 • Biała
 • Budziwój.

Można założyć, że w każdej dzielnicy, jakie ma Rzeszów internet jest stabilny i szybki. Wobec dużej rywalizacji operatorów można liczyć na atrakcyjne ceny poszczególnych ofert oraz duże promocje internetu mobilnego.

Jak wybrać internet w Rzeszów?

Sprawdzając, jakie ma bieżące oferty internetu Rzeszów – stacjonarnie i mobilne – nie trzeba wcale wybierać do biura obsługi klienta konkretnej firmy. Wystarczy do tego porównywarka PanWybierak.pl.

Wpisując takie frazy jak:

 • internet Rzeszów
 • internet w Rzeszowie
 • oferty internetu w Rzeszowie,

znajdziesz z pewnością dziesiątki propozycji od operatorów. Korzystny wybór zapewni wyłącznie porównanie cen, parametrów i warunków ofertowych. Do tego służy PanWybierak.pl – serwis analizujący rynek usług telekomunikacyjnych w Polsce.

Jak działa PanWybierak.pl – porównywarka internetu w Rzeszowie?

Całość sprowadzić można do mechanizmu, w którym:

 1. wpisujesz dane adresowe – miejsce potencjalnego świadczenia usługi internetowej w Rzeszowie
 2. analizujesz przedstawione na podstawie lokalizacji oferty internetu stacjonarnego lub mobilnego w Rzeszowie
 3. wybierasz tę, która Cię interesuje – możesz ją zamówić online i zaoszczędzić czas na wizytę w Biurze Obsługi Klienta.
 4. w przypadku wątpliwości i pytań możesz poprosić o pomoc naszych analityków – pomoc w doborze najkorzystniejszej oferty jest oczywiście w pełni bezpłatna.

PanWybierak.pl to porównywarka ofert telekomunikacyjnych, która – jako jedyna – jest zatwierdzona przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Serwis nie ma charakteru wirtualnego. Zespół pracuje na co dzień w biurach zlokalizowanych w Warszawie przy ul. Wiertniczej.